Fotografija je snimljena 1930. godine.
Naravno, umrli su oni koji su klanjali džumu tog petka na ulici, na hasurama, a umrli su i oni koji nisu klanjali, a čekali su kraj namaza da bi prodali svoju robu.
Svi su sada pod zemljom i svako od njih je vidio kraj puta kojim je išao.
Niti je onaj koji se molio umro od gladi, niti je onaj koji je stajao za tezgama ponio novac sa sobom u mezar.
Njihov dunjaluk je završio, a njihova djela su ostala.
Gospodaru, podari nam lijep završetak!
dr. Mustafa Mahmoud


Leave a Reply