Da bi spasile 4 milijardera koji su platili svako po 250.000 dolara da se spuste do dna okeana da vide šta je ostalo od Titanika, mobilisale su se najvažnije američke i kanadske spasilačke službe.
Da bi spasili 600 migranata koji su se najverovatnije udavili u Egejskom moru, među kojima je veliki broj dece, nije se niko mobilisao.
A mediji naravno prate sudbinu 4 milijardera. U duhu kapitalizma.
Zaključak! Što bi rekao Alan Ford: “Bolje biti bogat nego siromašan. “
/Islam Hurem, FB/
Na podmornici se nalaze britansko-pakistanski biznismen Shahzada Dawood i njegov sin Suleman, britanski milijarder i istraživač Hamish Harding. Paul-Henry Nargeolet, bivši ronilac Francuske mornarice koji je već istraživao Titanic, također je na brodu, kao i Stockton Rush, izvršni direktor i osnivač OceanGatea, tvrtke koja stoji iza svega.

Leave a Reply